Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem – Marosvásárhelyi Kar – ms.sapientia.ro

sapientia.ro

Főoldal / Dísznövény 2018 - Kertészeti kiállítás és vásár /

Program

Május 4. - Péntek

9.00    KAPUNYITÁS
13.00   KVÍZ-sorsolás
16.30   Kulturális program – a marosvásárhelyi Boróka táncegyüttes előadása
17.00   MEGNYITÓ
17.30   Szakmai bemutató: Dr. Fazakas Csaba adjunktus, tanszékvezető: A Sapientia EMTE Koronkai  kampuszának bemutatása közben az erdélyi magyar agrárképzés jelenlegi helyzetének, a Kertészmérnöki Tanszék szakkínálatának ismertetése
18.30    KVÍZ -sorsolás
20.00    KAPUZÁRÁS

Május 5. - Szombat

9.00     KAPUNYITÁS
10.00    Kulturális program - Fagyöngy citerazenekar előadása
11.00    Virágkötészeti bemutató – Fábián Gyöngyvér, mester virágkötő
11.30   Szakmai előadás – „Csemegekukorica fajtatípusok ismertetése” - Dr. Orosz Ferencz adjunktus, Sapientia EMTE - Kertészmérnöki Tanszék
12.00   Szaktanácsadás – Dr. Bálint János növényorvos, Sapientia EMTE - Kertészmérnöki Tanszék
13.00    KVÍZ-sorsolás
14.00    Szakmai előadás - „A faápolás aktuális kérdései” - Lukács Zoltán, Magyar Faápolók Egyesülete
15.00    Kulturális program - a Bolyai Farkas Elméleti Líceum diákjainak zenés előadása, néptánc
15.30    Szakmai előadás – „A szőlőültetvények zöldápolási munkálatai” - Dr. Moldován Csaba adjunktus,  Sapientia EMTE - Kertészmérnöki Tanszék
16.00    Szakmai előadás - „Régi gyümölcsfajták Erdélyben” - Dr. Bandi Attila adjunktus, Sapientia EMTE -       Kertészmérnöki Tanszék
17.00    Szakmai előadás: - „A rózsa, a virágok királynője” - Dr. Kentelky Endre adjunktus, Sapientia EMTE -     Kertészmérnöki Tanszék
18.30    KVÍZ-sorsolás
20.00    KAPUZÁRÁS

Május 6. - Vasárnap

9.00    KAPUNYITÁS
10.30   Szakmai előadás / gyakorlat: - „Fontosabb illóolajos gyógynövényeink sajátosságai –
laboratóriumi látogatással egybekötött előadás” - Dr. Nyárádi Imre-István adjunktus, Bíró- Janka Béla,        Molnár Katalin, Sapientia EMTE - Kertészmérnöki Tanszék
11.30   Kulturális program - a Sapientia EMTE hallgatóinak műsora – Sapientia néptánccsoport,
Nyikó Anetta és Ambarus Ádám zenés műsora
12.00    Szakmai előadás: „Hogyan növeljük a vágott virágok vázatartósságát” - Dr. Kentelky Endre adjunktus, Sapientia EMTE - Kertészmérnöki Tanszék
13.00    KVÍZ-sorsolás
14.00    Kulturális program – a Sapientia EMTE hallgatójának műsora - Borsos Bálint, Slam Poetry
15.00    Szaktanácsadás – Dr. Bálint János növényorvos, Sapientia EMTE- Kertészmérnöki Tanszék
16.00    Szakmai gyakorlat: - „Konyhakerti komposztkészítés” - Dr. Fazakas Csaba adjunktus, tanszékvezető,     Sapientia EMTE- Kertészmérnöki Tanszék
17.30    KVÍZ-sorsolás
19.00    RENDEZVÉNYZÁRÁS

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.